БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ХХХІХ сесія V скликання
м. Боярка 17 лютого 2009 р
РІШЕННЯ №39/1714
Про підсумки соціально-економічного і культурного розвитку м. Боярка у 2008 році та затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2009 рік
Керуючись пп. 22 п.1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та заслухавши інформацію про підсумки соціально-економічного і культурного розвитку м. Боярка у 2008 році та «Програму соціально-економічного і культурного розвитку м. Боярка на 2009 рік» , –
БОЯРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про підсумки соціально-економічного і культурного розвитку м. Боярка у 2008 році прийняти до відома.
2. Затвердити Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2009 рік (Додаток № 1), з врахуванням пропозицій і зауважень, викладених у висновках постійних депутатських комісій міської ради, а також висловлених депутатами в ході розгляду цього питання на сесії.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, зовнішньоекономічних зв’язків та заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади.
МІСЬКИЙ ГОЛОВА Т.Г.ДОБРІВСЬКИЙ
Згідно: спеціаліст по роботі ради В.М. КЛЮЧНИК
Підготувала:
Зав. відділом економіки О.М.БАЛУЄВА
Погоджено:
Заступник міського голови В.В. ШУЛЬГА
Заступник міського голови А.К. ТАХТАРБАЄВ
Перевірено:
Головний спеціаліст з юридичних питань Л.М.Безверха
ДОДАТОК № 1
до рішення № 39/1714
ХХХІХ сесії Боярської міської ради V скликання
від 17 лютого 2008 р.
ПРОГРАМА
соціально-економічного та культурного розвитку міста БОЯРКА
на 2009 рік
Боярка – 2009рік
ЗМІСТ
|
Розділ І. |
Загальні положення. |
|
1.1. |
Мета і завдання програми |
|
1.2. |
Загальна характеристика програми |
|
1.3. |
Нормативно-правова база програми |
|
1.4. |
Основні пріоритети програми |
|
Розділ ІІ. |
Аналіз стану соціально-економічного розвитку міста. |
|
2.1. |
Населення, трудові ресурси, соціально-демографічне становище |
|
2.2. |
Інфраструктура міста |
|
2.3. |
Земельно-правові відносини |
|
2.4. |
Проблемні питання екології |
|
2.5. |
Аналіз загальної економічної ситуації та розвиток підприємництва |
|
2.6. |
Комунальне господарство. |
|
2.6.1. |
Підсумки роботи за 2008 рік |
|
2.6.2. |
основні напрями діяльності на 2009 рік |
|
2.7. |
Охорона здоров’я і соціальне забезпечення |
|
2.8. |
Система освіти, культури, мистецтва, спорту та відпочинку |
|
Розділ ІІІ. |
Основні заходи щодо реалізації соціально-економічної політики в м. Боярка у 2009році. |
РОЗДІЛ І
Загальні положення
1.1.Мета і завдання програми
Мета розроблення Програми визначається необхідністю планування напрямів розвитку усіх галузей економіки, соціальної та культурної сфер життєдіяльності міста на 2009 рік.
Головною метою соціально-економічного та культурного розвитку міста Боярка у 2009 році є: забезпечення економічної стабільності в умовах світової економічної кризи, розв’язання першочергових соціальних проблем, пов’язаних з підвищенням рівня життя населення та забезпечення дотримання гарантованих державою соціальних стандартів для кожного мешканця міста, проведення активної промислової політики, спрямованої на підвищення ефективності роботи підприємств, розвитку підприємництва в місті, забезпечення комплексного розвитку території міста стале наповнення міського бюджету.
Стратегічне завдання Програми полягає у вирішенні актуальних соціальних проблем жителів міста шляхом активізації подальшого економічного розвитку усіх сфер господарського комплексу.
На виконання поставленого завдання у 2009 році передбачається спрямування зусиль на забезпечення подальшого розвитку всіх напрямків економіки, господарства та соціальної сфери міста, а саме:
· будівництво каналізаційної мережі в старій частині міста, виконання робіт із благоустрою міста.
· Структура платних послуг населенню, в тому числі і побутових, залишиться сталою. Як і раніше, планується зростання обсягу послуг, які пов’язані з обов’язковими платежами та послугами першої необхідності. Планується також розширення сфери послуг з ремонту побутової техніки, взуття, пошиття одягу, хімчистка та прання.
· У цілому зростатиме обсяг перевезень автотранспортом, покращуватиметься культура та рівень обслуговування пасажирів.
· Продовжиться робота з розвитку та реформування житлово-комунального господарства, поліпшення технічного стану об’єктів комунальної власності та їх ефективного використання.
· Основні напрями діяльності в сфері житлово-комунального господарства стануть наступними:
1) удосконалення системи управління житлово-комунальним господарством шляхом його реформування, реструктуризацію та запровадження договірних відносин між споживачами та виробниками послуг, з урахуванням взаємного забезпечення їх правового захисту;
2) покращення системи надання комунальних послуг та підвищення їх якості;
3) врегулювання тарифів на комунальні послуги для населення.
· Створення сприятливих умов для розвитку підприємництва сприятиме стабільному функціонування суб’єктів підприємницької діяльності різних організаційно-правових форм господарювання та підприємців без утворення юридичної особи. Завдяки реалізації “Міської програми розвитку підприємництва” буде забезпечена інформаційна підтримка підприємців, популяризація підприємництва, створення сприятливого інвестиційного клімату.
· Продовжуватиметься робота, спрямована на подальший розвиток соціальної інфраструктури міста.
· Передбачається удосконалення роботи комунальних підприємств з метою зменшення навантаження на міський бюджет.
· Планується продовжити роботу з об’єднання зусиль різних господарських структур та громадських організацій для розробки й реалізації комплексної програми екологічного відродження міста.
· Діяльність виконавчого комітету у 2009 році буде спрямована на координацію функціонування підприємств, установ, організацій та громадськості для забезпечення комплексного, збалансованого соціально-економічного розвитку міста, ефективного використання трудових та фінансових ресурсів, створення відповідного рівня добробуту жителів, забезпечення соціальних гарантій незахищених верств населення, взаємодію з органами державної влади з метою вирішення проблем міста Боярка.
1.2. Загальна характеристика програми
Програма базується на аналізі соціально-економічного розвитку міста за попередні роки, які враховують стан розвитку економіки та містять перспективи підвищення фінансово-економічного рівня підприємств, установ та організацій усіх форм власності, в першу чергу установ і організацій комунальної власності територіальної громади міста, а також зовнішні та внутрішні чинники.
Завдання та заходи програми узгоджені з бюджетом міста на 2009 рік.
За основу розробки Програми взято забезпечення реалізації заходів, визначених Планом стратегічного розвитку міста та міськими цільовими програмами.
На основі аналізу динаміки й тенденцій основних економічних показників та соціальних змін, що обумовили сучасний стан окремих галузей і сфер соціально-економічного розвитку територіальної громади міста, в Програмі сформульовані проблеми, які постають перед міською владою та потребують як першочергового, так і перспективного розв’язання.
У Програмі враховані пропозиції структурних підрозділів міськвиконкому, комунальних підприємств, громадських організації міста.
У процесі виконання Програма може уточнюватись та корегуватись на підставі рішень Боярської міської ради депутатів, для врахування нових соціально-економічних процесів, що відбуватимуться в економіці міста, а також при уточненні бюджету міста на 2009рік.
Зміни та доповнення до Програми затверджуються Боярською міською радою депутатів за поданням депутатських комісій.
Для оцінки повноти та якості виконання програмних завдань впродовж 2009року здійснюватиметься аналіз виконання Програми.
1.3. Нормативно-правова база програми
Програма розроблена відповідно до ст. 27 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та базується на засадах Конституції України та чинного законодавства, а саме:
- Законів України „Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, „Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку малих міст”.
- Указів Президента України від 12.05.2005 №779/2005 „Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва”, від. 24.11.2005 №1647/2005 „Про першочергові заходи щодо збагачення та розвитку культури і духовності українського суспільства”, від 06.12.2005 №1694/2005 „Про невідкладні заходи щодо реформування охорони здоров’я”.
1.4. Основні пріоритети програми
Основними пріоритетними завданнями соціально-економічного та культурного розвитку міста у 2009 році є:
- створення умов для подальшого зростання рівня життя населення, поліпшення соціального захисту малозабезпечених та соціально незахищених громадян;
- залучення інвестиційних ресурсів до економіки міста;
- підтримка та сприяння розвитку малого бізнесу на території міста;
- реформування та розвиток житлово-комунального господарства;
- вирішення екологічних проблем;
- започаткування підходів до впровадження стратегічного планування розвитку міста;
- розробка генерального плану території міста та затвердження меж міста;
- формування сучасного інформаційного простору;
- створення умов для комплексної реалізації молодіжної політики у місті;
- створення умов для покращення громадянського, екологічного, військово-патріотичного, фізичного виховання та діяльності із покращення розвитку масових видів спорту.
Розділ ІІ
Аналіз соціально-економічного стану міста
2.1 Населення, трудові ресурси, соціально-демографічне становище.
Боярка є важливим елементом Київської агломерації населених пунктів. За показником кількості населення (35,8 тис. чол.) – це найбільший населений пункт Києво-Святошинського району, а серед найбільших міст області - займає шосте місце.
У значній мірі Боярка виконує роль спального району Києва (12 тис. чол., 43,6% працездатного населення міста працює на підприємствах та установах столиці). У той же час м. Боярка відіграє роль місцевого центру розселення, в зоні впливу якого знаходяться ряд сіл: Тарасівка, Віта-Поштова, Забір’я, Юрівка, Жорнівка, Княжичи.
У структурі населення 54% - жінки, діти до 15 років - 17%, 25% - люди пенсійного віку. Досить високе навантаження на працездатне населення: на 100 осіб працездатного віку припадає 64 непрацездатних.
Погіршення демографічної ситуації в місті відбувається за рахунок перевищення смертності над народжуваністю, проте компенсується додатнім сальдо механічного руху. Розташування міста в безпосередній близькості до столиці, в зоні великих зелених масивів, обумовлює збільшення населення за рахунок притоку з інших регіонів і навіть з Києва.
Населення й трудові ресурси є важливим фактором економічного та соціального розвитку міста.
Населення складає 35 800 жителів, із них:
- працездатного населення 15,5 тис. осіб;
- діти дошкільного віку – 2304 осіб;
- діти шкільного віку – 5949 осіб;
- люди пенсійного віку – близько 12тис. осіб.
2.2. Інфраструктура міста
Залізничним полотном місто розподілено на дві частини: Південно-східна (історична частина міста) – це житловий сектор приватної забудови (близько 7 тис. житлових будинків) в північно-західній (новій частині) поєднані масиви приватного сектору та 268 багатоповерхових будинків.
У місті розташовано понад 40 об’єктів загальнодержавного, обласного та районного значення, зокрема:
Загальнодержавні:
- Український центр підготовки, перепідготовки і підвищення кадрів лісового господарства.
- Українська державна лісодослідна станція.
- Укргазтехзв’язок.
- АТ ”Укргазенергосервіс”
- Дитячий санаторій “Барвінок”.
- Будинок відпочинку УТОС
- Військовий ліцей ім. Богуна
Обласні:
- Обласна тублікарня №1.
- Київська обласна дитяча лікарня.
- Київська обласна дерматологічна дитяча лікарня.
- Обласний будинок дитини.
- Спецшкола інтернат для слабозорих дітей.
- Спеціалізоване автопідприємство “Київоблгаз”.
- ПМК “Київтрансгаз”
- Склади ГУ МВС України в Київській обл.
Районні:
- Києво-Святошинське ВУ ЖКГ.
- Києво-Святошинський сільгоспринок.
- Києво-Святошинський РВ ГУ МВС України в Київський області.
- Інспекція в справах неповнолітніх.
- ДАІ Києво-Святошинського району.
- Районна бібліотека для дітей.
- Районна класична гімназія.
- Районний будинок урочистих подій.
- Боярська районна лікарня.
- Районна санепідемстанція.
У місті функціонує 6 дошкільних дитячих закладів, які відвідує майже 1100 дітей, навчально-виховне об’єднання, 6 загальноосвітніх шкіл на 5043 місця.
У Боярці близько 250 підприємств займаються торгівельною діяльністю, 198 підприємств працюють у сфері обслуговування, 104 промислових підприємства.
2.3 Земельно-правові відносини.
Місто розташовано у центральній частині України, у 22 км. на південний захід від м. Києва, має зручне транспортне сполучення зі столицею.
Площа міста складає 11 220 000 кв. км, в т. ч.:
● сільськогосподарські землі - , в т.ч.:
- сільськогосподарські угіддя - нема;
- лісова зона – 2 817 000 кв. м.;
● під забудовою - 6 646 000 , в т.ч.:
- житлова забудова – 5 000 000 кв. м., в т.ч.:
- комунальне житло - 423 000 кв. м.;
- індивідуальна забудова – 4 577 000 кв. м.;
- землі промисловості - 204 000 кв. м.
- землі, які використовуються у комерційних цілях (в т.ч.: торгівля) -30 600 кв.м.;
- землі громадського призначення – 870 000 кв. м.;
- землі, які використовуються для транспорту (дороги, вулиці) та зв’язку -34 000 кв. м. ;
- землі, які використовуються для технічної інфраструктури – 232 000 кв. м;
· землі, які використовуються для відпочинку та інші відкриті землі (зелені насадження, вулиці, площі, рекреаційні території та інші) - 16640 кв. м.:
- санаторно-курортні заклади – 314 000 кв. м.;
- території вищих навчальних закладів – 38 000 кв. м.
- колективні сади – 123 100 кв. м.
- парки – 81 000 кв. м.
● інші – 93 000 кв. м.
До сприятливої, за інженерно-будівельними нормами, відноситься майже вся територія міста.
Для визначення функціональних призначень земель території міста необхідно розробити та затвердити генеральний план забудови м. Боярки. У минулому році були проведені громадські слухання з даного питання. У 2009 році планується завершити цю роботу та затвердити межі міста.
Зонування міської території необхідно проводити відповідно до закону України „Про основи містобудування”. У зв’язку з цим, завданням землеустрою в межах міста потрібно звести до проведення землевпорядних заходів разом з містобудівною діяльністю. Землевпорядні та містобудівні документи одного рівня повинні доповнювати один одного.
Землевпорядні роботи будуть проводитись в наступному розрізі:
1. Розробка планів використання міських земель;
2. Правове зонування міських земель;
3. Проведення інвентаризації земель в 3 етапи:
- приватний сектор;
- юридичні особи;
- фізичні особи;
4. Виявлення територіальних земель запасу та розробка проектів організації їх для перспективного розвитку міста;
5. Розробка планів земельно-господарського устрою земель, які не підлягають забудові;
6. Встановлення та закріплення в натурі (на місцевості) меж міста;
7. Розробка проектів розмежування земель права державної та комунальної власності;
8. Формування земельних ділянок, як об’єктів нерухомості при наданні (продажу), вилученні (викупі), здійсненні угод;
9. Встановлення обмежень і обтяжень (сервітутів) у використанні земель;
10. Складання спеціальних тематичних карт (атласів) стану і використання земель.
Плани використання земель міста, правового зонування необхідно проводити наряду з генеральним планом міста.
Основними завданнями плану є розробка та подальша реалізація на землях міста необхідного обсягу інженерно технічних заходів з освоєння поліпшенні якості земель, їх раціонального використання, охорони від руйнівних процесів з врахуванням потреб екології міста тощо.
При розробці плану використання земель необхідно визначити:
- поділ земель за використанням відповідно до цільового призначення;
- поділ земель за формами власності;
- організаційні, правові, фінансові заходи з вдосконалення структури територій.
- вихідні дані для обчислення розмірів земельного податку і орендної плати за землю, надання пільг щодо земельного оподаткування, обґрунтування і визначення загального обсягу земельного податку;
- заходи щодо забезпечення режиму використання земель в охоронних, захисних зонах, відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам внаслідок встановлення таких зон;
- напрямки природоохоронної діяльності;
- обґрунтування напрямків тимчасового використання земель;
- зони перспективної забудови;
2.4. Проблемні питання екології
У районі живописних Боярських ставків та річки Притварка житлові будинки, підприємства і заклади не мають централізованої каналізації. В результаті відходи з цих забудов потрапляють до цих ставків і річки Притварки, а далі, через ставки с. Забір’я до річки Ірпінь та в Дніпро. Гордість Боярки – соснові й дубові ліси поступово знищують, як рубками лісодослідної станції, так і самовільною вирубкою. В результаті цих процесів Боярка перетворюється з живописного, дачного містечка в екологічно небезпечну зону.
За минулий рік більш як у двічі зросла кількість випадків дизентерії, збільшилась захворюваність на шлункові інфекції та вірусний гепатит. Головна причина такого стану - катастрофічне становище з очищенням каналізаційних стоків та незадовільний технічний стан водопровідної мережі міста.
Дуже гостро в місті стоїть проблема ліквідації старих та недопущення утворення нових стихійних сміттєзвалищ, а також безперебійне вивезення твердих побутових відходів. Для вирішення цього питання потрібно прискорити реорганізацію комунального господарства міста. У ході реалізації Програми соціально-економічного розвитку міста на 2009 рік, міська влада буде працювати, в першу чергу, над вирішенням питання будівництва каналізаційної мережі в старій частині міста, покращення якості питної води та забезпечення належного екологічного стану оточуючого природного середовища. На вирішення питань екології будуть спрямовані надходження до міського бюджету розвитку.
Для кардинальної зміни екологічного стану на краще потрібне об’єднання зусиль владних структур та громадськості міста для глибокого вивчення причин існуючих проблем, розробки цільової комплексної програми екологічного відродження міста та забезпечення джерел фінансування цієї програми.
2.5. Аналіз загальної економічної ситуації та розвиток підприємництва
Станом на кінець 2008 року у місті зареєстровано 3858 підприємств та організацій різної форми власності. З них 1655 мають статус юридичної особи, 2203 – фізичні особи-підприємці. З загальної кількості діючими є 2125 підприємств (686 – ю.о., 1439 – фо-п), не ведуть діяльність 1733 підприємства (969 – ю.о., 764 – фо-п)
Аналіз загальної економічної ситуації в місті , що склалась в цілому за 2008 рік свідчить про продовження позитивних тенденцій зростання, які склалися за попередні роки. Але кризові явища, що спостерігались в економіці країни у другій половині 2008 року певним чином вплинули і на економічну ситуацію в місті. Так, у четвертому кварталі значно скоротили виробництво головні виробничі підприємства «Вентс», «Металеві меблі», «Ергопак», «Тетрада», «Силует». Разом з тим, особливості структури підприємництва (переважання невеликих підприємств сфери торгівлі, побутових послуг, громадського харчування) дозволили уникнути катастрофічних наслідків цього впливу на економіку міста.
Розпочата у попередні роки робота по реорганізації сфери торгівлі у місті продовжилась і у 2008 році. Введений в експлуатацію торгівельний комплекс «Квартал» по вул.. Молодіжній, завершилась реконструкція ринку на пл.. Ленина та першої черги ТЦ «Молодіжний», розпочав роботу перший в старий частині міста мінімаркет «Горлиця», що значно покращило рівень торгівельного обслуговування жителів цієї частини міста..
Здорова конкуренція примушує підприємців проводити реконструкцію своїх торгівельних закладів та приводити їх до сучасних вимог, а також збільшувати асортимент та покращувати якість товарів, що позитивно впливає на якість обслуговування населення. В наступному році ця тенденція буде зберігатися та розширюватися.
У 2009 році головним завданням є проведення низки заходів щодо запобігання негативному впливу кризи, збереження існуючої підприємницької структури міста, створення сприятливих умов для функціонування малого бізнесу(спрощення процедури отримання дозвільних документів, постійна консультативна підтримка підприємців, створення нових інвестиційних продуктів з метою зростання інвестиційної привабливості міста, сприяння оформленню документів для організації діяльності підприємницьких структур міста, тощо)
Разом з тим, основними напрямками розвитку малого підприємництва у місті на перспективу залишаються:
- модернізація економіки на підстави використання високоефективних і конкурентоспроможних виробництв та технологій;
- підвищення інноваційної активності і забезпечення випереджаючого розвитку високотехнологічних галузей економіки;
- стимулювання інвестиційної діяльності, залучення інвесторів до інвестування перспективних проектів.
Враховуючи те, що мале підприємництво є одним з найбільш значних донорів міського бюджету, важливим напрямком роботи міської влади у 2008 році буде всебічна підтримка та сприяння розвитку малого бізнес, зокрема шляхом реалізації заходів міської “Програми підтримки розвитку підприємництва”
Пріоритетним напрямом у розвитку сфери послуг залишається відкриття у місті прального комплексу з хімчисткою. Місту з 50-тисячним населенням вкрай необхідне надання такого виду послуг.
2.6 Комунальне господарство.
2.6.1. Підсумки роботи за 2008 рік
Виконано робіт за 2008 рік на загальну суму 1 779 300 грн.
На початку 2008 р. БМВУЖКГ міста обслуговується понад 259,0 тис. кв. м загальної житлової площі.
БГВУЖКГ у 2008 р. виконало свої функції із забезпечення життєдіяльності міста в умовах дефіциту фінансових коштів. Обмеженість коштів не дозволяє ГВУЖКГ експлуатувати та ремонтувати житловий фонд в повному обсязі, що негативно впливає на технічний стан будинків.
До основних напрямків діяльності БГВУЖКГ якого входить:
- демонополізація житлово-комунального господарства, розвиток конкурентного середовища в наданні ж/комунальних послуг;
- удосконалення системи фінансування житлово-комунального господарства, оплата комунальних послуг, здійснення ефективної тарифної політики;
- удосконалення системи управління в галузі ЖКГ;
- створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків
- децентралізація в системі централізованого опалення міста
- будівництво автономного опалення житлових будинків
- благоустрій міста та зон відпочинку
Головним виробничим управлінням ЖКГ міста розпочата консультаційна та методологічна допомога для населення із створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, запроваджується механізм згідно Закону «Про надання житлово-комунальних послуг», обслуговування та ремонту житлового фонду, експлуатації та утримання об’єктів благоустрою міста. Але, зусилля УЖКГ із підтримки житлового фонду в належному технічному та санітарному стані, надання послуг населенню та якісній підготовці житлового фонду до опалювального сезону не забезпечується в повному обсязі, тому рішенням виконавчого комітету затверджені нові тарифи з надання житлово-комунальних послуг, відповідно до собівартості наданих послуг.
За рахунок місцевого бюджету профінансовані наступні заходи із утримання житлового фонду:
- реалізація програми енергозбереження (встановлення індивідуального опалення в 4-х ДНЗ міста) ;
- заміна старих контейнерів та благоустрій сміттєзбірних площадок- 19 500 грн. ;
- капітальний ремонт житлового фонду – 574 248 грн..;
- встановлення дорожніх знаків, дорожня розмітка 134 275 грн.;
- будівництво контейнерних площадок – 120 000,00 тис. грн.;
- поточний ремонт дорожнього покриття –1 141 492,40 грн.;
- капітальний ремонт покрівель житлових будинків – 100 000 грн. ;
- кронування та зрізка аварійних дерев - 99 230,00 грн.;
- будівництво дитячих площадок – 80 000,00 грн.;
- пристрій примусового зниження швидкості – 150 000 грн.;
- капітальний ремонт ліфтів – 53 274 грн.;
- капітальний ремонт внутрішніх електромереж – 139 620 грн.;
- заміна мережі газопостачання – 170 000 грн.
За рахунок місцевого бюджету було виконано робіт на суму: 857 793 грн.
За рахунок квартирної плати було виконано робіт на суму: 70 000 грн.
за рахунок Субвенції з державного бюджету:
- матеріали на заміну тепломереж на суму- 754364 грн.
Заборгованість перед НАК ДК «Газ України» на 01.01.2009р. складає 152200,00 грн. В січні 2009р. сплачено 20000,00грн. до 30.01.2009р. буде сплчена вся сума.
Обслуговування вуличного освітлення міста забезпечує КП «Облсвітло».
На балансі якого знаходиться обладнання та електромережі (2555 світильників потужністю 504,1 кВт, освітлюється 183 вулиці). Фінансування на технічне обслуговування у 2007 р. становить – 143795,85 грн.. Виконано реконструкцію електромереж на нові обладнання з метою зменшення енергоємності та збільшення якісного освітлення на вул. Білогородська ( район міськради ), Б. Хмельницького ( від ЗОШ № 3 до вулиці Молодіжної ), переулок Полтавський, Самійленко, Амбулаторна на суму – 207079,80 тис. грн..
Санітарна очистка
Гострою залишається проблема вивозу твердих побутових відходів з території міста, особливо з приватного сектору. Тому, налагодження вивозу відходів залишається одним з першочергових завдань комунальних служб та виконавчих органів влади на 2009 р. У 2008 році на засіданні виконавчого комітету розглянуто та затверджено рішення за № 140/3 від 19.12.06 р. про графік збирання та вивезення твердих і рідких побутових відходів від приватного сектору та з багатоповерхових будинків, а також нові правила з надання послуг із збирання та вивезення сміття, що дає змогу контролю та системного надання якісних та кількісних послуг. Рішенням виконавчого комітету №92\4 від 05.09.06 затверджені 100 відсоткові тарифи на вивезення твердих і рідких побутових відходів з врахуванням вивезення негабаритного сміття., складено перспективний графік влаштування площадок у 2008 р., виконано влаштування контейнерних площадок. Визначено головним підрядником із вивезення твердих і рідких побутових відходів у місті К-Святошинське ВУЖКГ.
Кронування аварійних дерев виконано на суму 419 000 грн. підрядними організаціями Крона-парк, Кебос – Ліс.
Ремонт автодоріг
Протягом 10 місяців 2008 року з бюджету міста Боярка на забезпечення заходів безпеки дорожнього руху профінансовано кошти за наступними напрямами, а саме :
- капітальний та поточний ремонт доріг, на загальну суму 1141492,40 грн. (поточний ремонт , на суму 841557,40 грн., капітальний ремонт на суму 299908,00 грн нанесення дорожньої розмітки на суму 18 472.96 тис. грн.
- за рахунок місцевого бюджету:
- капітальний ремонт , здійснювався на аварійно-небезпечних місцях за такими адресами вул. Білогородська,Молодіжна,50років Жовтня -49 968,00грн. вул.. Жовтнева, Садова, Київська, 40років Жовтня, Маяковського- 249940,00 грн.
- поточний ремонт вул. Кібенка,Садова, Шевченка – 99987,60 гнр., вул. Хрещатик, Ворошилова, Б.Хмельницького -99984.00 грн., вул. Волгоградська, Гоголя, пров. Жовтневий -75000,00 грн. ремонт тротуару по вул. Лисенка – 17 869,00 грн
Нанесення дорожньої розмітки та встановлення дорожніх знаків проводилося за приписами та за погодженнями із державною автомобільною інспекцією. На встановлення дорожніх знаків 80000.00 грн.
Разом з тим, зазначаємо, що на балансі Боярської міської ради автомобільні дороги не рахуються.
Ліфтове господарство
На балансі БГВЖКГ є 76 ліфтів, технічне обслуговування виконує «Ліфт-Сервіс». Для поліпшення технічного стану ліфтового парку необхідне фінансування на капітальний ремонт та на проведення експертизи ліфтам які відпрацювали 25 років - 300 тис. грн. У 2008 році на капітальний ремонт виділено 53 274 грн.
Теплове господарство міста
На балансі УЖКГ знаходяться дві котельні по забезпеченню теплопостачання міста: котельня № 1 к/т «Космос», загальною потужністю 16,7 Гкал-год, котельня № 2 «Декоративні культури» загальною потужністю 67 Гкал-год та теплові мережі протяжністю – 28 км. На технічному обслуговувані КПТМ К-Святошинсго району знаходиться котельня заводу «Арксі». У 2008 році тимчасово призупинено роботу котельні «Декоративні культури», частково будинки пере підключені на котельню «Космос» а частково переведені на автономне опалення. За рахунок міської ради виконано заміну підвідних газопроводів.
Рішенням виконавчого комітету затверджені 100 відсоткові тарифи. За рахунок субвенції з державного бюджету на виконання заходів з упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам для ЖКГ міста виділені кошти, а саме:
- за рахунок субвенції з державного бюджету:
- матеріали для ремонту теплових мереж -754 364 грн.;
- за рахунок місцевого бюджету здійснено:
- Ремонт теплових мереж- 93 470 грн. Співфінансування-37 800 грн.
Водопостачання та водовідведення:
Водопостачання та водовідведення виконує КП «Боярка-Водоканал»,
Надано послуг населенню на суму 4 126 340, 30тис.грн.
Погашено борг за енергоносії перед РЕМ – 685 000 грн. (не проведено погашення в різниці тарифів з державного бюджету, відсутній механізм між Обленерго та Енергоринком).
Обмеженість коштів не дозволяє КП «Боярка-Водоканал» експлуатувати та ремонтувати інженерні мережі в повному обсязі, що негативно впливає на технічний стан мереж та надання якісних та кількісних комунальних послуг.
Водопостачання здійснюється із 36 артезіанських свердловин. Насосні станції подають питну воду у розподільчу водопровідну мережу. Обсяг питної води за 2008 р. склав 2 516,7 тис.м3. Довжина магістральних водопровідних мереж - 162,4 км. Каналізаційна мережа включає 6 насосних станцій перекачки.
На даний час для покращення водопостачання та водовідведення в місті необхідно замінити напірний колектор 400 млм. від КНС № 5 протяжністю 1 200 м., ввести в дію КНС в парку Шевченка, виконати підключення до самопливного колектора частину приватних житлових будинків по вул. Леніна, Кірова., побудувати свердловини старій частині міста.
- з місцевого бюджету використано:
- капітальний ремонт свердловин – 49589,60 грн.;
- капітальний ремонт водопроводу – 25500,00 грн.;
- капітальний ремонт колодязів – 119992,80 грн;
- погашення боргів перед Київобленерго – 685000 грн.;
- кошти КП «Боярка – Водоканал :
- Замінено насоси на 10 арт.свердловинах;
- Проведено заміну труб на свердловині 2П;
- Замінено насос №3 ВНС-4;
- Проведено роботу заміну водопроводу по вул. Лінійна 100м;
- Проведено заміну водопровідної мережі по вул. Коперативній200м;
- Прокладено трубопровід до кладовища 200м;
- На 35 свердловинах встановлено станції захисту двигунів;
- Проведена чистка всіх каналізаційних колодязів;
- Всі робочі і резервні кабельні лінії 10 кВт відремонтовані і включені вроботу.
За 2008 рік КП «Боярка-Водоканал» було ліквідовано 290 аварій на водопровідних мереж та 502-на каналізаційних мережах. Також була проведена велика робота з боржниками за надані послуги системою «Спрут».
В 2009 році планується до березня місяця розробити та впровадити систему по роботі з боржниками. Ведеться робота над присвоєнням адрес об’єктам водопровідно-каналізаційного господарства та виготовлення на них технічних паспортів.
Виконання довгострокових програм
1.Програма реконструкції зовнішнього освітлення
|
Назва програми |
Коли прийнята |
Заплановано коштів на 2008 рік |
Освоєно |
Примітка |
|
Програма розвитку зовнішнього освітлення в м. Боярка на 2008-2010 роки |
Від 23.04.2008р. № 28/1233 |
650 000 грн |
247 419 грн |
Шевченка,Матросова. Зелена,Пр. Зелений. Туп. Зелений |
2.Програма реконструкції каналізаційних мереж.
|
Назва програми |
Коли прийнята |
Заплановано коштів на 2008 рік |
Освоєно |
Примітка |
|
Програма розвитку каналізаційних мереж в м. Боярка |
Від 23.04.2008р. № 28/1232 |
-------------------- |
------------------- |
Захищений пілотний проект |
3.Програма реконструкції старого житлового фонду.
|
Назва програми |
Коли прийнята |
Заплановано коштів на 2008 рік |
Освоєно |
Примітка |
|
Програма реконструкції застарілого житлового фонду в м. Боярка на 2008 -2015 роки |
Від 23.04.2008р. № 28/1234 |
Проведено конкурс Передпректних пропозицій |
4.Програма благоустрою,впорядкування та утримання вуличних мереж.
|
Назва програми |
Коли прийнята |
Заплановано коштів на 2008 рік |
Освоєно |
Примітка |
|
Програма благоустрою, впорядкування, утримання та ремонт вуличних мереж і дорожного господарства м.Боярка на 2008-2011 роки |
Від15.02.2008 № 26/1135 |
1 006 000 грн |
1141492 грн |
Білогородська,Маяковського, 40років Жовтня,50років Жовтня,Жовтнева, Шевченка,Київська, Івана Франка,Молодіжна, |
5. Програма енергозбереження.
|
Назва програми |
Коли прийнята |
Заплановано коштів на 2008 рік |
Освоєно |
Примітка |
|
Програма енергозбереження на 2008 рік |
Від15.02.2008 №26/1134 |
300 000 грн |
300 000 |
2.6.2. Основні напрями діяльності житлово-комунального господарства у 2009 році
Міська рада та її виконавчі органи, в своїй роботі керується Програми прийнятими сесією Боярської міської ради, забезпечуючи стабільний розвиток міста.
Програма реконструкції застарілого житлового фонду в м. Боярка на 2008 -2015 роки від 15.02.2008р. №26/1135
Програма благоустрою, впорядкування, утримання та ремонт вуличних мереж і дорожнього господарства м. Боярка на 2008-2011 роки від 23.04.2008. № 28/1234
Програма розвитку зовнішнього освітлення в м. Боярка на 2008-2010 роки від 23.04. 2008р. №28/1233
Програма розвитку каналізаційних мереж в м. Боярка на 2008-2011 роки від 23.04.2008р. №28/1232
Програма енергозбереження на 2008 рік від 15.02.2008 р. №26/1134
1. Водопровідні мережі
Забезпечення населення питною водою здійснюється з артезіанських свердловини.
Постачає воду КП “Боярка-Водоканал”, яке належить до комунальної власності.
Потужність - 8,6 тис. м3/добу.
Кількість насосних станцій - 4 .
Завантаженість - 90 %.
Повна довжина водогону – 31,2 км., мережі - 131,2 км.
Громада забезпечена водопостачанням на – 80 %
Всього споживачів послуг – абонентів - 12118,
у т.ч. населення - 1899,
бюджетні організації - 31,
промисловість – 188.
Якість води відповідає ГОСТУ
Здійснюється механічна очистка води та хлорування.
У 2009 році необхідно встановлення на всіх насосних станціях систем знезалізнення та знержавлення води.
2. Каналізаційні мережі:
Повна довжина мережі – 433км.
Обслуговує КП “Боярка-Водоканал”, яке належить до комунальної власності.
Потужність 1250 м3/год.
Завантаженість 100%
Громада забезпечена каналізаційною мережею на – 70%
Всього споживачів послуг кількість споживачів - 7937,
у т.ч. населення -7797,
бюджетні організації - 23,
промисловість – 117.
У 2009 році планується повна реконструкція КНС-4, КНС-8, з заміною насосів на герметичні енергозберігаючі.
3. Очисні споруди:
Експлуатуються - з 1989 року.
Відстань від міста 2 км.
Очищені стоки скидаються в р. Ірпінь.
Планова потужність – 11,7 тис. м3 /добу
Завантаженість -7-8 тис.м3/добу.
Параметри очищення – повна екологічна очистка (механічна, біологічна,)
Власник очисних споруд -КП “Боярка-Водоканал”.
У 2009році планується за рахунок державнї субвенції, місцевого бюджету та коштів підприємства провести повну реконструкцію очисних споруд.
4. Утилізація відходів:
Господарювання комунальних відходів на території обслуговує – РВУЖКГ, БМВУЖКГ, Селекційного збирання немає.
На території громади знаходиться близько 200 контейнерів.
Санкціонованих, паспортизованих сміттєзвалищ немає.
У 2009 році планується провести облік, ремонт та прийняття на баланс КП БГВУ ЖКГ контейнерних майданчиків.
5. Енергетика:
Підприємством, що обслуговує територію громади є ЗАТ “Київобленерго”.
Кількість абонентів - 18060,
На території міста знаходиться 60 розподільчих підстанцій загальною потужністю 22080КВА. Завантаженість 85%.
Споживання електроенергії становить 84,6млн. кВт/год в рік, в тому числі населення –20,5 млн. кВт/год.
У 2009 році планується припинити несанкціоноване відключення електропостачання міста. Також домовитись про відшкодування ЗАТ “Київобленерго” затрат КП БГВУ ЖКГ на обслуговування внутрішньо будинкової електромережі.
6. Теплова енергія:
Постачальником послуг на території міста є КП БГВУ ЖКГ,
К-Святош. КПТМ.
На території громади налічуються 8 котелень на газовому паливі.
Потужність – 57,4 МВт. Завантаженість (крім котельні «Декоративні культури», яка завантажена на 30%) - 100%,
У 2009 році планується консервація котельні «Декоративні культури», закінчення переведення на автономне опалення будинків які опалювались вище вказаною котельнею. Розробляється програма поетапного переведення «Заводського району» на індивідуальне опалення
7. Газові мережі:
Постачальником газу є: для населення - ДП “УЕГГ” для тепломереж - ДК “Газ України”.
Для промислових підприємств - Оптові постачальники: обслуговуюча організація - ДП “Києво-Святошинське УЕГГ”.
Повна довжина газових мереж – 103,2 км.
Споживання: 52,3 млн. м³ (по місту). Кількість ГРП на території – 13, ШРП – 31.
Кількість споживачів – 12 800 од., у т.ч. населення 12715 ос., бюджетні організації 30 од., промисловість 55 од.
Громада є газифікованою на – 100 %
У 2009 році взвязку з переведенням будинків на автономне опалення необхідно збільшення діаметрів газопроводів. Особливої уваги потребує територія сільгосп -коледжу тому що с/г коледж припинив опалення будинків.
8. Телекомунікаційні мережі:
Постачальник ВАТ “Укртелеком” ЦЕЗ №9, ЧП “Оптима”, Укргазтехзв’язок
Кількість телефонних абонентів – 10000 осіб.
Покриття мобільний зв’язок 100%.
Відсоток телефонізації громади складає – 83 %
Поштові потреби громади в повному об’ємі забезпечує 4 почтових відділення розташованих на території міста.
Висновок:
Місто Боярка має добре розвинуту систему інженерно-технічної інфраструктури. Система газопостачання, електропостачання та телекомунікаційна мережа повністю забезпечують потреби населення. Але існують досить серйозні проблеми з водопостачанням та водовідведенням. Майже вся система потребує капітального ремонту та заміни комунікацій, стара частина міста не підключена до центральної каналізації. Не вирішена проблема альтернативних джерел питної води (при аваріях на водогоні місто залишається без питної води). Потужність свердловин в старій частині міста недостатня для 100% забезпечення потреби населення (особливо у літній період). Необхідно також проводити заходи з покращення якості питної води (обеззалізнення) .
Головною проблемою теплозабезпечення є заборгованість теплопостачальних організацій за енергоносії, що призводить до неможливості своєчасного та безперебійного постачання тепла. Незадовільним є також стан внутрішньобудинкових та зовнішніх мереж.
Через неспроможність міських комунальних служб налагодити селекційне збирання та вивезення твердих побутових відходів та відсутність власного комплексу по їх утилізації виникають проблеми санітарної очистки міста.
Вирішення цих проблем потребує значних капіталовкладень, які відсутні в міському бюджеті, тому для їх розв'язання необхідне залучення зовнішніх інвестицій.
9. Дороги:
Кількість кілометрів на території міста – 217 км.
Протяжність мережі з твердим покриттям - 87 км.
Ґрунтові дороги – 130 км.
Загальна площа мережі – 1,3 тис. м2
Вулиць та доріг з штучним освітленням – 98 км.
Автомобільні мости - немає.
Щільність існуючої магістрально-дорожньої мережі – 1,83 км/ км2 є вище середнього показника серед аналогічних міст України. Але разом з тим покриття багатьох доріг є незадовільним, багато вулиць у приватному секторі не мають твердого покриття, облаштованих тротуарів та пішохідних зон.
Тому пріоритетом на 2009 рік є передача вул. Білогородська, Шевченка, Жовтнева а також дорога до с/г коледжу на баланс Облавтодору що звільнить кошти які планується направити на ремонт другорядних доріг.
10. Житловий фонд:
Загальна площа житлового фонду на території міста складає 259 000 кв.м. Всього квартир – 7 500 од. Загальна площа житла на кінець 2008 року: 259 тис. кв.м, у т.ч. у розрахунку на 1 жителя 13,9 кв.м при нормативі на 1 особу 21,5 кв.м.
Проводиться індивідуальне житлове будівництво. За 2008 рік введено в експлуатацію 4 867 кв. м. індивідуального житла (15 будинків), що на 25% більше ніж у 2007 році, це свідчить про стабільну тенденцію розвитку індивідуального будівництва. Але основною стримуючою причиною зростання обсягів індивідуального будівництва є щільність забудови міста та обмеженість вільних земельних ділянок. Резервом для розширення площ під індивідуальне будівництво є дачні ділянки, які примикають до житлового сектору. У 2008 році спостерігається тенденція збільшення звернень власників цих ділянок про зміну цільового призначення землі для індивідуального житлового будівництва.
На території функціонує 1 житлово-комунальне підприємство - БГВУЖКГ. Воно територіально жорстко закріплено за житловим фондом, який обслуговує.
Характеристика житлового фонду закріпленого за комунальним підприємством
|
Кількість будинків, од. |
Кількість квартир, од. |
Корисна площа, кв.м. |
Доля підприємства у загальній корисній площі, % |
|
254 |
7500 |
259000 |
100% |
Структура житлового фонду за терміном експлуатації.
|
до 5 років, % / од. |
5 - 10 років, % / од. |
10 - 15 років, % / од. |
15 - 20 років, % / од. |
більше 20 років, % / од. |
|
0,003/1 |
0,02/5 |
0,008/2 |
0,02/6 |
94/240 |
Структура житлового фонду за рівнем благоустрою, ( % / од.)
|
з усіма зручностями, з ліфтом |
з усіма зручностями, без ліфта , з сміттєпроводом |
з усіма зручностями, без ліфта і сміттєпровода |
напів- упорядковані |
невпоряд-ковані |
|
0,12/30 |
- |
37/94 |
47/120 |
0,04/10 |
. Висновок:
Житловий фонд міста на 94 % складають будівлі, яким понад 20 років. Інженерні мережі, дахи та ліфтове обладнання в них потребують капітального ремонту. Але важкий економічний стан житлово-комунального підприємства, яке є на сьогодні єдиним в місті, не дозволяють належним чином обслуговувати житловий фонд.
Для вирішення цієї проблеми необхідно, в першу чергу, провести реорганізацію комунального господарства міста із забезпечення удосконалення системи управління житлово-комунальним господарством, шляхом його реструктуризації та запровадження договірних відносин між споживачами й виробниками послуг та забезпечення їх правового захисту.
Обсяги житлового будівництва в місті незначні через обмеженість земельних ресурсів.
Обмеженість коштів не дозволяє БГВУЖКГ експлуатувати та ремонтувати житловий фонд в повному обсязі ,що негативно впливає на технічний стан будинків..Основними напрямками розвитку комунального господарства міста у 2009 році є :
- Демонополізація житлово-комунального господарства, розвиток конкурентного середовища;
- Удосконалення системи фінансування житлово-комунального господарства, оплата комунальних послуг ,здійснення ефективної тарифної політики ;
- Удосконалення системи управління в галузі ЖКГ;
- Проведення виваженої тарифної політики;
- Створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на базі житлового фонду.
- Програма реконструкції застарілого житлового фонду в м. Боярка на 2008 -2015 роки від 15.02.2008р. №26/1135 значно покращить ситуацію з житловим фондом міста.
2.7. Система охорони здоров’я та соціального забезпечення
Щодо головної характеристики сучасної системи охорони здоров'я міста, що функціонує в реаліях соціально-економічної трансформації суспільства, варто відзначити наступне. Зміст поняття «система охорони здоров'я» з погляду муніципального рівня управління, можна розглядати як систему відношень, що мають метою охорону здоров'я людини. Її сучасна форма представляється як державно-муніципальна (публічна) система охорони здоров'я.
Охорона здоров’я - особлива галузь, адже попит на медичні послуги є необмеженим, а ресурси завжди вичерпні. Асиметрія повноважень – клієнт не володіє інформацією про власний стан, адекватні методи втручання та прогноз щодо свого здоров’я - створює залежність і накладає високу відповідальність на фахівців. Високотехнологічна медична практика є дорогою: витрати на лікування можуть перевищувати фінансові можливості людини.
Зважаючи на це, у м. Боярка створено наступну систему охорони здоров’я. Медичні послуги населенню надають: Боярська центральна районна лікарня на 440 лікарняних ліжок в т.ч. 90 пологових, тубдиспансер на 60 ліжок, обласна дитяча лікарня на 400 ліжок, районна поліклініка ‑ на 379 відвідувань у зміну, дитяча районна поліклініка – на 50 відвідувань у зміну, районна стоматологічна поліклініка ‑ 350 відвідувань у зміну, станція швидкої допомоги, приватний медичний центр «Одос», 5 приватних стоматологічних кабінетів.
Предметний аналіз системи охорони здоров’я міста дає підстави стверджувати, що у м. Боярка станом на 2008 рік зафіксовано наступні структурні показники (з розрахунку на 1 000 осіб):
· кількість лікарів усіх спеціальностей ‑ 5,5;
· кількість середнього медичного персоналу ‑ 12,14;
· кількість лікарняних ліжок ‑ 13,3;
· ємність (відвідувань за зміну) поліклінічних закладів – 832.
Серед найбільш поширених захворювань станом на 2008 рік у м. Боярка (з розрахунку на 1000 осіб) відмічено наступні:
· злоякісні новоутворення ‑ 13,1;
· хвороби системи кровообігу ‑ 454,6;
· хвороби органів дихання ‑ 306,5;
· активний туберкульоз ‑ 1,36;
· кишково-шлункові захворювання ‑ 22,2.
Боярка має досить потужну базу лікувально-оздоровчих закладів, проте недостатнє фінансування, міжвідомча управлінська неузгодженість породжує значні проблеми щодо організації та забезпечення їх діяльності. У той же час навантаження на лікувальні заклади з року в рік зростає. Дана тенденція пов’язана перш за все із загальним погіршенням стану здоров'я населення міста й регіону внаслідок зниження екологічних показників, впливу наслідків аварії на ЧАЕС (місто віднесено до 4 зони посиленого радіологічного контролю), наявності міських екологічних проблем (обсяг забруднених стічних вод, що скидаються у поверхневі водойми тільки за 2008 рік склав 109,5 тис.м3).
Наявність в Боярці Київського обласного протитуберкульозного диспансера та райтубвідділення, що не мають центральної каналізації та не забезпечені спеціальними системами очистки та обеззараження стічних вод, негативним чином впливає на епідеміологічну ситуацію в місті. На даний час Боярка – зона активного туберкульозу. На 01.12.2008 року в місті зареєстровано 118 хворих з активною формою цієї хвороби. Тому, найактуальнішою проблемою для «старої» частини міста на найближчий термін постає проблема будівництва центральної каналізації.
2.8. Система освіти, культури, мистецтва, спорту та відпочинку
Пріоритетність та цінність освіти в житті суспільства є незаперечною, причому для системи освіти характерною є не лише закономірна залежність змін від суспільно-економічних перетворень, але й створення освітою такого суспільства, яке розуміє важливість загальнонародних справ і завдяки освіті забезпечує їх виконання. Освіта - це суспільний процес розвитку й саморозвитку особистості, пов’язаний з оволодінням соціально-значущим досвідом, утіленим у знаннях, уміннях і навичках творчої діяльності, чуттєво-ціннісних формах духовно-практичного освоєння світу.
До структури системи освіти м. Боярка належить: 7 ДНЗ на 1055 місць (кількість дітей станом на 01.12.2008 р. – 1409 осіб; охоплення дітей дошкільними закладами до кількості дітей відповідного віку ‑ 51%.), 5 ЗНЗ, 1 районна класична гімназія, Боярська вечірня школа, навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, єдина на Україну приватна загальноосвітня школа для дівчаток «Леді», Боярський міжшкільний навчально-виробничий комбінат, КСР ЦТМ «Оберіг», Боярський коледж екології і природних ресурсів НАУ, Києво-Святошинський районний дитячий будинок змішаного типу «Родина», Боярська спеціальна ЗОШ І-ІІ ступенів для слабозорих дітей, районна музична школа, Боярська міська школа мистецтв, Київський обласний дитячий будинок „Малятко”, Боярська лісова дослідна станція, Український центр підготовки, перепідготовки та підвищення кадрів лісового господарства.
Основною проблемною зоною системи освіта міста є недостатня кількість місць у навчальних закладах та низький рівень їх фінансування. При наявності значного кадрового потенціалу педагогів та вихователів міста, низький рівень матеріально-технічного та фінансового забезпечення галузі загрожує значним зниженням якості надання освітніх послуг жителям міста та зниженням фахового рівня вчительського корпусу (близькість до Києва та низький рівень оплати праці вчителів змушує молодих фахівців шукати робочі місця в столиці). Серед жителів міста є багато висококваліфікованих викладачів, які працюють в різних навчальних закладах Києва, в той же час Боярці не вистачає середніх спеціальних, та вищих навчальних закладів.
Тому, на вирішення цих питань на 2009 рік планується розглянути питання щодо добудову Боярської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та будівництва дитячого садка у «старій» частині міста на 200 місць.
До закладів культури та спорту міста належать ‑ Будинок культури, Боярський краєзнавчий музей, стадіон «Зеніт», ДЮСШ при відділі фізичної культури і спорту РДА, басейн «Прометей». У місті, у процесі формування, перебуває міська федерація футболу, є значна кількість футбольних команд. Широкими темпами розвивається вуличний футбол та футзал. На високому рівні розвитку є волейбол, важка атлетика, пауерліфтинг, різні види боротьби та багато інших видів спорту. Регулярно проводяться змагання з мотокросу. До основних планів міста належить участь у програмі підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, розглядаються пропозиції щодо cтворення центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», реконструкції стадіону «Зеніт», будівництво льодової арени тощо.
На сьогодні місто потребує будівництва нових дитячих закладів, закладів культури, спортивних об’єктів, проте й тут головною проблемою залишається недостатність та залишковий принцип фінансування галузі. Хоча на утримання дитячих садочків витрачається майже 60% міського бюджету, цього недостатньо для утримання закладів в належному стані та забезпечення сучасного рівня виховання та навчання дітей.
. Катастрофічно не вистачає культурно-розважальних та спортивних закладів для молоді. А існуючи заклади (наприклад Будинок культури) через недостане фінансування не можуть задовольнити потреб молоді.
Обмеженість та залишковий принцип фінансування призводять до згортання активного культурного життя. Окремі заходи, які проводяться до загальнодержавних свят, не мають системного характеру, хоча Боярка має значних культурний та історичний потенціал.
РОЗДІЛ ІІІ
Основні заходи щодо реалізації соціально-економічної політики в м. Боярка у 2009році.
|
№ |
Найменування заходів |
Виділені кошти (тис. грн.) |
Джерела фінансування |
Виконавець |
Відповідальний |
Термін виконання |
Пропозиція депутата (П.І.Б.) |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
1. Розвиток підприємництва |
|||||||
|
1.1 |
Реалізація міської “Програми підтримки розвитку підприємництва” (Виготовлення інвестиційного паспорту міста). |
5,0 |
Міський бюджет |
Міськвиконком |
Перший заступник міського голови |
ІІ-ІІІ квартал |
|
|
1.2. |
Сприяння дієвій роботі спілки підприємців та координація її діяльності з роботою міської ради |
- |
- |
Міськвиконком Координаційна рада, підприємницькі структури |
Перший заступник міського голови |
Постійно протягом року |
|
|
1.3. |
Сприяння розвитку приоритетних напрямків промисловості відповідно до стратегічного плану |
Міськвиконком |
Перший заступник міського голови |
Постійно протягом року |
|||
|
1.4. |
Проведення заходів по підвищенню інвестиційної привабливості міста та рекламі місцевих ресурсів з метою залучення інвестицій (визначення та затвердження інвестиційно-привабливих проектів на 2009рік) відповідно до стратегічного плану |
Міськвиконком, КП «Боярка - інформ» |
Перший заступник міського голови |
Постійно протягом року |
|||
|
2. Будівництво та архітектура |
|||||||
|
2.1. |
Будівництво дитячого садочку в старій частині міста (І етап – проектування, початок будівництва) |
500,0 |
Бюджет розвитку |
міськвиконком |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
ІІ-ІУ квартал 2009року |
|
|
2.2 |
Будівництво міської школи мистецтв(І етап – проектування, початок будівництва) |
500,0 |
Бюджет розвитку |
міськвиконком |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
ІІ-ІУ квартал 2009року |
|
|
2.3 |
Будівництво каналізації в старій частині міста(І етап – проектування, початок будівництва) |
1000,0 |
Бюджет розвитку |
міськвиконком |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
ІІ-ІУ квартал 2009року |
|
|
2.4. |
Завершення реконструкції площі по вул. Білгородська біля Будинку урочистих подій |
Залучені кошти |
ПП, міськвикон-ком |
Заступник міського голови по комунальним питанням Архітектор |
Протягом року |
||
|
2.5. |
Завершення реконструкції та комплексного благоустрію вул. Молодіжна (від вул.. Білгородська до вул. Лінійна) відповідно до розробленого Проекту |
Залучені кошти |
ПП, міськвикон-ком, |
Заступник міського голови по комунальним питанням Архітектор М.К. |
Протягом року |
||
|
2.6. |
Розробка проекту та будівництво шляхопроводу через залізницю |
Кошти Міністерства транспорту України, Укрзалізниці та інші залучені кошти |
міськвиконком |
Заступник міського голови по комунальним питанням Архітектор М.К |
ІІ-ІІІ квартал 2008 року |
||
|
2.7 |
Продовження реконструкції міського стадіону «Зеніт» по вул. Молодіжній , згідно проекту розвитку спортивно-оздоровчої рекреаційної зони. |
Залучені кошти |
міськвиконком |
Заступники міського голови по напрямам |
Протягом року |
||
|
3. Комунальне господарство. Житловий фонд |
|||||||
|
3.1. |
Реконструкція; будинку культури, ДНЗ «Джерельце», шатрова покрівля ДНЗ «Берізка» Будівництво міні котельні ЗОШ № 3 |
1,279 1,181 376,0 500,0 |
кошти, Бюджетів вищіх рівнів |
Міськвиконком, |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
ІІ-ІІІ квартал 2009оку |
|
|
3.2. |
Капітальний ремонт ліфтів |
300 |
кошти міського бюджету |
міськвиконком Боярське ГУЖКГ |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
І-ІІ квартал 2009 року |
|
|
3.3 |
Реконструкція мереж вуличного освітлення згідно Комплексної програми вуличного освітлення |
750,0 |
Бюджет розвтку |
міськвиконком |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
ІІ-УІ квартал 2008 року |
|
|
3.4 |
Проведення інвентаризації житлового фонду (відповідно до стратегічного) плану |
Боярське ГУЖКГ |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
протягом року |
|||
|
3.5 |
Створення об’єднань співвласників будинків (відповідно до стратегічного плану) та організація будинкових вуличних комітетів. |
Кошти мешканців |
міськвиконком, мешканці |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
Протягом року |
||
|
3.6 |
Передача житлових будинків на обслуговування недержавним структурам на альтернативній основі (відповідно до стратегічного плану) |
- |
- |
міськвиконком, приватні підприємства на конкурсній основі |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
Протягом року |
|
|
3.7 |
Відродження міських ставків |
Залучені кошти |
міськвиконком |
Заступники міського голови по напрямам |
Протягом року |
||
|
3.8 |
Завершення ліквідації КП «Комун сервіс» і КП БМВУЖКГ |
1130,0 |
Цільовий фонд |
Міськвиконком, |
Заступник міського голови по комунальному господарству |
ІІ-ІІІ квартал 2009 року |
|
|
3.9 |
Придбання техніки для потреб КП |
2378,0 |
Бюджет розвтку |
міськвиконком |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
ІІ-УІ квартал 2008 року |
|
|
3.10 |
Проведення захдів по водозабезпеченню міста |
225,0 |
Міський бюджет |
Міськвиконком, КП “Боярка-водоканал”, |
Заступник міського голови по комунальному господарству |
ІІ-ІІІ квартал2009року |
|
|
4. Благоустрій міста. Дороги та елементи доріг (розмітки) |
|||||||
|
4.1. |
Поточний та капітальний ремонт доріг міста згідно переліку |
1005.0 |
Кошти міського Бюджету |
Міськвиконком, Спеціалізовані підприємства на конкурсній основі |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
Протягом року |
|
|
4.2. |
Обслуговування : світлофорів та мережі вуличного освітлення |
290,0 |
Міський бюджет |
Міськвиконком, ДАІ |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
Протягом року |
|
|
4.3 |
Санітарна порізка аварійних дерев (згідно дефектних актів) (Програма захисту зелених насаджень) |
200 |
Міський бюджет |
Міськвиконком, Спеціалізовані підприємства |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
Протягом року |
|
|
4.4 |
Благоустрій міста |
500,0 |
Міський бюджет співпраці |
Міськвиконком, КП "Боярське ГВУЖКГ", |
Заступник міського голови по комунальному господарству |
||
|
4.5. |
Встановлення урн в місцях загального користування, згідно схем |
Залучені кошти |
Залучені кошти |
Міськвиконком, підприємства міста |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
Протягом року |
|
|
4.6 |
Вуличне освітлення ( оплата за використану електроенергію ) |
180,0 |
Міський бюджет |
Міськвиконком, |
Заступник міського голови по комунальним питанням |
Протягом року |
|
|
5. Транспорт і зв’язок |
|||||||
|
5.1. |
Забезпечення пільгового перевезення громадян на маршрутах міста |
Міськвиконком |
Заступник міського голови по соціальним питанням |
Протягом року |
|||
|
5.2 |
Обладнання автобусних зупинок згідно затверджених маршрутів |
Залучені кошти |
Міськвиконком, приватні підприємці та підприємства |
Заступник міського голови по соціальним питанням |
Протягом року |
||
|
6. Соціальна сфера |
|||||||
|
6.1 |
Впровадження програми розвитку культури на 2009 рік |
130 |
міський бюджет |
Міськвиконком |
Заступник міського голови по соціальним питанням |
Протягом року |
|
|
6.2 |
Організація та проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів |
20,0 |
міський бюджет |
Міськвиконком |
Заступник міського голови по соціальним питанням |
||
|
6.3 |
Надання матеріальної допомоги мешканцям міста (соц. захист населення) |
120 |
міський бюджет |
Міськвиконком |
Заступник міського голови по соціальним питанням |
Постійно протягом року |
|
|
6.4 |
Утримання міського будинку культури по вул. Шевченка, 82 |
389,0 |
Міський бюджет |
Міськвиконком |
Заступник міського голови по соціальним питанням |
Постійно протягом року |
|
|
6.5. |
Утримання ГО «Боярська варта» |
300,0 |
Міський бюджет |
Міськвиконком |
Заступник міського голови по соціальним питанням |
Протягом року |
|
|
6.6 |
Інформаційне забезпечення міста Підтрима Інтернет сторінки Боярської міської ради, видання міської газети |
280,0 |
Міський бюджет |
Міськвиконком, КП «Боярка інформ» |
Заступник міського голови по соціальним питанням |
Протягом року |
|
|
7. Побутове обслуговування |
|||||||
|
7.1. |
Дотація БОК за пільгове обслуговування громадян |
36,0 |
Міський бюджет |
КП "БОК" |
Заступник міського голови по комунальним питанням . |
Протягом року |
|
|
7.2 |
Впорядкування міських кладовищ |
Києво-Святошинське районне управління ЖКГ |
Заступник міського голови по комунальним питанням . |
Червень 2009 року |
|||
|
8. Земельно – правові відносини та розвиток міста |
|||||||
|
8.1. |
Визначення та затвердження меж міста |
Міський бюджет |
Міськвиконком відділ земельних ресурсів |
Заступник міського голови по комунальним питанням Землевпорядник |
ІІІ квартал |
||
|
8.2. |
Завершення розробки та затвердження Генплану м. Боярка |
Залучені кошти |
Міськвиконком відділ земельних ресурсів |
Заступник міського голови по комунальним питанням Землевпорядник |
ІІІ квартал |
||
|
8.3. |
Розмежування земель комунальної та державної власності. |
Міський бюджет |
Міськвиконком, земельний відділ |
Заступник міського голови по комунальним питанням Землевпорядник. |
ІІІ квартал |
||
|
8.4 |
Виявлення неплатників орендної плати за землю |
Міськвиконком |
Перший заступник міського голови |
Протягом року |
|||
|
9. Торгівля |
|||||||
|
9.1. |
Впорядкування зовнішнього вигляду торговельних павільйонів та прилеглої території |
Кошти підприємницьких структур |
Підприємства міста |
Перший заступник міського голови Архітектор |
Протягом року |
||
|
9.2. |
Реконструкція та будівництво об’єктів торгівлі |
Кошти підприємницьких структур |
Підприємства міста |
Перший заступник міського голови |
Протягом року |
||
|
9.3. |
Впорядкування виїзної торгівлі та ліквідація стихійної торгівлі на території міста |
Міськвиконком та відповідні державні установи |
Перший заступник міського голови |
Протягом року |

